הרצאות

רשימה של הרצאות המבוססת על כמה מהסרטים שעשיתי:

שבעה על אימא –  התבוננות אינטימית ונדירה בה מצלמה נכנסת לשבעה בזמן אמת וחושפת התמודדות עם פרידה מאימא בארץ ישראל. לסרט אופי אישי אך מסר אוניברסאלי. הוא מציג דיאלוג של שלושה דורות ומלא בהומור ישראלי , וישירות צברית.

הסרט זכה בפרסים בפסטיבל קרקוב, ובפסטיבל דוקומנטארט בגרמניה .

קול באישה תפילה –  מאבקן של נשות הכותל לחופש פולחן , נגיעה במעמד האישה שומרת המצוות בחברה הישראלית , מקרה מבחן מרתק ומכאיב . זהו סרט מעקב אחר הקבוצה ברגעי המבחן הקשים שלה במשך ארבע שנים. הסרט באורך של 66 דקות + הרצאה של שעה.

נושא זה נהייה הרבה יותר אקטואלי והוא מדבר גם על מקומה של האישה במרחב הציבורי.

כינורות במלחמה –  סרט באורך של כשעה + הרצאה על התמודדות העורף עם מלחמה והדרכים להציג ולייצג בדרך קולנועית את המאבק הזה. הסרט מראה כמה מורכב המצב של היראלים שבעורף הנמצאים בעצם כל אחד בדרכו גם כחלק מחזית מורלית של התושבים. כמו כן מעלה הסרט את הכינור כסמל יהודי שהופך בעת מלחמה גם לסמל ישראלי וכקול שאי אפשר להשתיק. הסרט הוקרן ומקרן בסינמטקים בארץ ובפסטיבלים רבים בחו"ל. זהו סרט המציג את ישראל כפי שלא רואים אותה בטטלוויזיות הזרות כמו CNN

כרגע אני עובדת על סרט חדש בקולה על שוריקה ברוורמן שהיתה מקבוצת הצנחנים הארץ ישראליים והוא יוכל להתאים לקטגוריה של סרטים על דמויות שלחמו למען משהו סיפורה מרתקת ואשיותה מקסימה והיא אישה שלחמה

אוכל לשלב בין שוריקה לבין הסרט שעשיתי על הפרטיזנית ויטקה קובנר – שנקרא:

עכשיו אני מספרת כלומר הרצאה של שעה וחצי על הנושא של אקטיביזם נשי בשואה. ולהראות את הסרט על שוריקה , על ויטקה קובנר שתי לוחמות שעברו דרך חתחתים וחזרו הביתה בשלום. ואולי גם סרט קצר נוסף על סיפור ההשרדות של האחות רות קנופ בבי"ח היהודי בברלין שהיה פתוח כבי"ח יהודי עד סוף המלחמה.        

להתיר את הקשר בין ברלין לת"א ( או " מה היטלר עשה לתל אביב)

סרט קצר בלווי הרצאה על הנושא כיצד השפיעו יוצאי הערים הגדולות במרכז אירופה ובמיוחד ברלין על הפיכתה של תל אביב מעיר עברית למטרופולין בינ"ל.

זהו סרט על מסע של תרבות ועל הפרובלמטיות שהיתה בנארטיב הציוני שעכשיו מותר להתיר.

רזי גן העדן – מארי בליאן-אמנית ארמנית בירושלים

בלווי הרצאה על האריחים הכחולים בירושלים ובכלל אומנות הקרמיקה הארמנית וכיצד הפכה לתו ייצוג ישראלי. ( סרט יפה ויזואלית ונותן שמחה ) סרט קצר 27 דקות.

בתים מן הים – סיפורה של המושבה האמריקאית ביפו

סרט בלווי הרצאה על פרשיה היסטורית נעלמה שנותנת מקום לחשיבה ולהשראה.

צולם במיין ארה"ב ובישראל.

צפירה מלכת שיינקין – דיוקן של אישה מקום ותקופה

הרצאה על דמות שחייה משקפים תקופה, ודבריה מספרים סיפור של מקום 80 שנה בשינקין. וקורותיה מבטאות את התעוזה והתרומה של נשים בתולדות היישוב בארץ ישראל. צפירה: מוסיקאית, סופרת מורה ומחנכת, חילת בצבא הבריטי, קצינה בצה"ל, פסיכולוגית ולבסוף אשת ספרות.

המברשתן האחרון

יש מקום לכולם